18.09.2014

Sydney 2000: Olimpijska premijera taekwondo sporta

18.09.2014

Međunarodni olimpijski odbor ovih dana podsjeća na Olimpijske igre Sydney 2000, koje su otvorene 15. rujna i potrajale do 1. listopada. Olimpijski plamen upalila je domaća atletičarka Cathy Freeman, čiji je odabir simboliziralo pomirenje "dođoša" s Aboriđinima i koja je deset dana kasnije osvojila zlato na 400m. U realizaciji igara pomagalo je 47 tisuća volontera, a 16 tisuća medijskih ljudi pratilo je nadmetanja 10.651 sportaša (4.069 žena) iz 199 nacionalnih olimpijskih odbora. Podijeljeno je 300 setova medalja.

U službenom olimpijskom programu prvi put su bili taekwondo i triatlon, a uz sportske uspješnice Sydney je zapamćen i po zajedničkom mimohodu sportaša dviju Koreja, Južne i Sjeverne, pod jednim stijegom.

Iz naše šire regije nastupili su Austrija, BIH, Italija, Jugoslavija, Mađarska, Makedonija i Slovenija, a Hrvatska je imala 91 sportaša (samo 23 žene) u 12 sportova: atletika, dizanje utega, jedrenje, kajakaštvo, odbojka, plivanje, stolni tenis, streljaštvo, taekwondo, tenis, vaterpolo, veslanje. Himna nam je svirala tek jednom, kad je zlato uručeno dizaču utega Nikolaju Pešalovu, a do trona nam se probio još veskački osmerac sa broncom.

Taekwondo je dijelio osam setova medalja s po jednim zlatom, srebrom i broncom. U svakoj od četiri muške i četiri ženske olimpijske kategorije nastupilo je po 11 taekwondaša koji su to pravo izborili na svjetskim kvalifikacijama u Poreču ili na kontinentalnim kvalifikacijama, a nas su predstavljali teškašica Nataša Vezmar i trener Ivica Klaić. Poneku medalju osvojilo je 18 zemalja, najuspješnije su bile Južna Koreja (3+1+0) te Australija i Kuba (1+1+0), a Vezmar je zapela na 4. mjestu, koje bi danas vrijedilo brončane medalje.

Iako na Olimpijadama nastupaju od 1952., Vijetnam je svoju prvu olimpijsku medalju zaradio tek u Sydneyu zahvaljujući baš taekwondou: srebro im je osvojila Hieu Ngan Tran do 57kg.

17.09.2014

Seniorsko prvenstvo Panamerike (G-4)

17.09.2014








SF-46kg (11)
1. Iris da Silva Tang Sing (BRA)
2. Yvette Yong (CAN)
3. Kelsey Junious (USA)
3. Ana Beatriz Olivan (MEX)
SF-49kg (15)
1. Elizabeth Zamora Gordillo (GUA)
2. Itzel Manjarrez (MEX)
3. Ibeth Rodriguez (COL)
3. Charlotte Craig (USA)
SF-53kg (14)
1. Carolena Carstens (PAN)
2. Yeny Contreras (CHI)
3. Diana Lara (MEX)
3. Laura Garcia (COL)
SF-57kg (11)
1. Evelyn Gonda (CAN)
2. Jessica Chavez (MEX)
3. Josiane De Oliveira Lima (BRA)
3. Doris Patino (COL)
SF-62kg (10)
1. Ashley Kraayeveld (CAN)
2. Julia Vasconcelos (BRA)
3. Anel Vaitiare Felix (MEX)
3. Aniat Oquendo (PUR)
SF-67kg (12)
1. Melissa Pagnotta (CAN)
2. Katherine Alvarado (CRC)
3. Paige McPherson (USA)
3. Katerine Dumar (COL)
SF-73kg (7)
1. Jacqueline Galloway (USA)
2. Maria Espinoza (MEX)
3. Ana Carolina Farias (BRA)
3. Sandra Vanegas (COL)
SF+73kg (8)
1. Briseida Acosta (MEX)
2. Katherine Rodriguez (DOM)
3. Keyla Avila (HON)
3. Lauren Hamon (USA)
SM-54kg (13)
1. Cesar Rodriguez (MEX)
2. Duvan Avelia (COL)
3. Tyler Muscat (CAN)
3. Logan Gerick (USA)
SM-58kg (14)
1. Luisito Pie (DOM)
2. Lucas Guzman (ARG)
3. Damian Villa (MEX)
3. Guilherme Dias (BRA)
SM-63kg (12)
1. Saul Gutierrez (MEX)
2. Bernardo Pie (DOM)
3. Diego Camacho (ECU)
3. Olie Burton (USA)
SM-68kg (15)
1. Isaac Torres (MEX)
2. Siddhartha Bhat (CAN)
3. Terrence Jennings (USA)
3. Tosh Van Dijk (SUR)
SM-74kg (11)
1. Uriel Adriano (MEX)
2. Wilkin Heredia (DOM)
3. Fernando Garcia (ARG)
3. Elvis Barbosa (PUR)
SM-80kg (13)
1. Rene Lizarraga (MEX)
2. Andre Bilia De Oliveira (BRA)
3. Yair Medina (COL)
3. Sebastian Crismanich (ARG)
SM-87kg (9)
1. Marc-Andre Bergeron (CAN)
2. Lucas Ferreira De Oliveira (BRA)
3. Stuart Smit (ARU)
3. William Connick (USA)
SM+87kg (9)
1. Guilherme Cezario Felix (BRA)
2. Stephen Lambdin (USA)
3. Martin Sio (ARG)
3. Victor Feliz (DOM)

16.09.2014

ISPLATA TAKSI ZA SUCE HTS-a

Zbog usklađenja sa poreznim zakonima RH po kojima su takse sudaca u sportu oporezive i moraju se isplaćivati na žiro račune sudaca, Upravni odbor HTS-a je na sjednici održanoj 31.05.2014. usvojio nove takse za suce HTS-a koje će se primijenjivati na svim predstojećim taekwondo natjecanjima u kalendaru HTS-a.

Ovdje možete pronaći nove takse i način obračuna taksi, a možee ih pronaći i pod linkom formulari.

16.09.2014

JUNIORSKO PRVENSTVO HRVATSKE

Ovdje možete pronaći poziv za Juniorsko prvenstvo Hrvatske.

15.09.2014

PREMINUO JE VLADO BERTIĆ

15.09.2014

Obavještavamo članove hrvatske taekwondo zajednice da je preminuo naš član gdin. Vlado Bertić iz Bjelovara.

Gdin. Vlado Bertić je dugi niz godina obnašao dužnost člana Upravnog odbora HTS-a, a bio je jedan od osnivača taekwondo kluba "Bjelovar".

Posljednji ispraćaj gdina. Bertića je u utorak 16.09.2014. u 14,00 na novom groblju u Bjelovaru.

15.09.2014

Mexico Open 2014 (G-1)

15.09.2014

Aguascalientes, Meksiko, 12.-14. 9. 2014.
312 natjecatelja (125 seniorki, 187 seniora)

ekipni poredak:
1. Meksiko; 2. Sjedinjene Američke Države
3. Kanada; 4. Brazil; 5. Kolumbija

Rezultati finalnih borbi:

SF-46kg (15) Valeria Rodrigues Dos Santos (BRA) - Brenda Costa Rica (MEX) 4:1
SF-49kg (20) Talisca Reis (BRA) - Ibeth Rodriguez (NT COL) 5:0
SF-53kg (20) Aziza Chambers (USA) - Charlotte Brown (CAN)
SF-57kg (22) Cheyenne Lewis (USA) - Alba Macario MEX) 4:1
SF-62kg (20) Emilia Morrow (USA) - Samantha Leidel (USA) 3:0
SF-67kg (12) Nathalie Iliesco (CAN) - Melissa Pagnotta (CAN)
SF-73kg (7)  Sanaz Shahbazi (USA) - Ilse Gonzalez (MEX) 10:2
SF+73kg (9)  Lauren Hamon (USA) - Guadalupe Ruiz Lopez (MEX)

SM-54kg (22) Jorge Hernandez (NT MEX) - Santiago Garcia de Leon (MEX) 12:11
SM-58kg (22) Carlos Navarro (NT MEX) - Diego Garcia de Leon (MEX) 14:11
SM-63kg (38) Abel Mendoza (NT MEX) - Salvador Alvarez (MEX)
SM-68kg (34) Maxime Potvin (CAN) - Marcelo Garcia (MEX) 10:1
SM-74kg (24) TJ Curry (USA) - Thomas Ruiz Borges (MEX) 8:0
SM-80kg (26) Hugo Enrique Palacios Baez (MEX) - Mahmoud Ahmed Fathy Said (NT EGY)
SM-87kg (18) Brian Andres Salazar (MEX) - Carlos Adrian Sansores Acevedo (NT MEX) 9:2
SM+87kg (8)  Angel De Jesus Martinez (MEX) - Phillip Yun (USA)

napomena: prvo je navedeno ime pobjednika; rezultate ćemo kompletirati po objavi izvješća.

Najbolja sportašica (MVP): Lauren Hamon (SAD)
Najbolji sportaš (MVP): Carlos Navarro (Meksiko)
Najbolji trener žena: Young Sun Bang (Meksiko)
Najbolji trener muškaraca: Rosendo Alonso (Meksiko)

15.09.2014

Israel Open 2014 (G-1)

15.09.2014

Ramla, Izrael, 14. 9. 2014. (39 seniorki, 69 seniora)

Dan nakon Russian Opena dio sportaša je nastupio i na Israel Openu, a osam ih je do medalja došlo na oba turnira: Despina Pilavaki (Cipar), Nikita Glasnovic (Švedska), Levent Tuncat, Rabia i Tahir Gulec (Njemačka), Konstantin Minin, Gleb Babaevskiy i Iuliia Kustova (Rusija).

Rezultati finalnih borbi:

SF-46kg (5) Kyriaki Kouttouki, Cyprus - Hajer Mustapha, NT France 4:3 gp
SF-49kg (5) Iryna Romoldanova, Ukraine - Yasmin Wall, Israel 1:0
SF-53kg (6) Despina Pilavaki, Cyprus - Sana Akrimi, NT France 3:2 gp
SF-57kg (6) Nikita Glasnovic, NT Sweden - Batel Gatterer, Israel 11:3
SF-62kg (7) Marina Sumić, Metalac/CRO - Anna-Lena Fromming, Germany 14:2
SF-67kg (6) Rabia Gulec, Germany - Petra Matijašević, CroNT/Marjan 12:8
SF-73kg (0) --
SF+73kg (4) Iva Radoš, Metalac/CRO - Gwladys Epangue, NT France 5:4

SM-54kg (9)  Jesus Tortosa, Spain - Nidal Abarahou, NT France 1:0
SM-58kg (11) Rui Braganca, Portugal - Levent Tuncat, Germany 1:0
SM-63kg (11) Gili Haimovitz, Israel - Deni Andrun Razić, Osvit/CRO 10:6
SM-68kg (9)  Konstantin Minin, Russia - Viacheslav Minin, Russia 0:0 wdr
SM-74kg (13) Jaysen Ishida, USA - Julio Ferreira, Portugal 7:5
SM-80kg (6)  Ynoussa Sawadogo, NT France - Michel Fernandes, Portugal 3:2
SM-87kg (6)  Gleb Babaevskiy, Russia - Jeroen Wanrooij, Netherlands 10:4
SM+87kg (4)  Omar El Yazidi, NT France - Vladimir Danilov, Russia 7:2

Naše brončane medalje: Kristina Tomić (Osvit) i Matea Jelić (Div Knin)

13.09.2014

Russian Open 2014 (G-1)

13.09.2014

Moskva, Rusija, 12./13. 9. 2014.
34 zemlje, 318 natjecatelja
(118 seniorki, 200 seniora)

Bodovi za ranking WTF-a:
1.=10,00; 2.=6,00; 3.=3,60

Rezultati finalnih borbi:

SF-46kg (18) Maria Smirnova, NT Russia - Anneleen Goffin, Belgium 9:8
SF-49kg (17) Iuliia Kustova, NT Russia - Alexandra Lychagina, NT Russia 2:0
SF-53kg (15) Viktoria Yakovleva, Russia - Despina Pilavaki, Cyprus 7:6
SF-57kg (15) Tatiana Kudashova, Russia - Nikita Glasnovic, NT Sweden 8:4
SF-62kg (20) Kristina Prokudina, Russia - Marta Calvo Gomez, Spain 7:1
SF-67kg (13) Elin Johansson, NT Sweden - Farida Azizova, NT Azerbaijan 5:3
SF-73kg (11) Karina Zhdanova, NT Russia - Ana Bajić, NT Serbia 1:0 gp
SF+73kg (9)  Olga Ivanova, NT Russia - Aleksandra Kowalczuk, NT Poland 12:3

SM-54kg (17) Mikhail Artamonov, Russia - Illia Kokshyntsau, NT Belarus 7:4
SM-58kg (38) Levent Tuncat, NT Germany - Sergey Lupeta, Russia 9:3
SM-63kg (34) Arman Irgaliev, NT Russia - Vladimir Kim, NT Russia 16:3
SM-68kg (25) Vladimir Dalakliev, NT Bulgaria - Konstantin Minin, NT Russia 8:7
SM-74kg (34) Nikita Kriveichenko, Russia - Aleksandr Riakhovskii, Russia 12:1
SM-80kg (27) Tahir Guelec, NT Germany - Yunus Sari, Turkey 10:6
SM-87kg (13) Vladislav Larin, NT Russia - Ali Sari, Turkey 8:5
SM+87kg (12) Volker Wodzich, NT Germany - Arman-Marshall Silla, NT Belarus /wdr

13.09.2014

Pragalos je počasni predsjednik Odbora za proširenje

13.09.2014

Predsjednik WTF-a dr. Choungwon Choue je predsjednika Europske taekwondo unije Athanasiosa Pragalosa imenovao počasnim predsjednikom Odbora za proširenje ('Expansion Committee'): "Dobro je znano da su predsjednici kontinentalnih unija ključni članovi WTF-ovog Odbora za proširenje, pa sam stoga između njih odlučio imenovati počasnog predsjednika koji će predsjedati sjednicama odbora. Gospodin Hoss Rafaty ostaje predsjednik Odbora."

Kažu da je navedeni odbor jako blizak vodstvu WTF-a i da ga se konzultira prije svih važnih odluka. U organizacijskoj strukturi WTF-a je uredno naveden, ali samo njegov sastav još nije objavljen uz popis članova ostalih 17 odbora.

12.09.2014

Konac godine u svijetu para-taekwondoa

12.09.2014

• Pan American Para-taekwondo Championship
    (Aguascalientes, Meksiko, 12. rujna 2014)
• Commonwealth Para-Taekwondo Championships
    (Edinburgh, Škotska, 15-16. studenoga 2014)
• Seminar for Classifiers
    (Antalya, Turska, 25. studenoga 2014)
• European Para-Taekwondo Championship
    (Antalya, Turska, 27. studenoga 2014)

Starije vijesti...

Kontakt

Trg Krešimira Ćosića 11
10 000 Zagreb, Croatia
hts@taekwondo.hr
Tel: 01/3012-348
Tel/Fax: 01/3091 073

HTS - IBAN broj
HR9423600001101455212