24.10.2014

GP Manchester • petak, 24. listopada

• Petra Matijašević, TK Marjan, SF-67kg (28)
1. kolo: Katherine Dumar (COL) 10:1
2. kolo: Haby Niare (FRA)
3. kolo: Melissa Oviedo (MEX) ili Nur Tatar (TUR)
4. kolo: Zhang Hua (CHN), Paige McPherson (USA) ili Marina Sumić (CRO), Anastasiia Baryshnikova (RUS)
finale:   Elin Johansson (SWE), Yun Fei Guo (CHN); Ruth Gbagbi (CIV), Nina Klay (SUI) ili Farida Azizova (AZE), Kyungseon Hwang (KOR); Lua Pineiro Devesa (ESP), Chia Chia Chuang (TPE)

• Marina Sumić, TK Metalac, SF-67kg (28)
1. kolo: Marina Cheshuina (RUS) 8:7
2. kolo: Anastasiia Baryshnikova (RUS)
3. kolo: Zhang Hua (CHN) ili Paige McPherson (USA)
4. kolo: Petra Matijašević (CRO), Haby Niare (FRA) ili Melissa Oviedo (MEX), Nur Tatar (TUR)
finale:   Elin Johansson (SWE), Yun Fei Guo (CHN); Ruth Gbagbi (CIV), Nina Klay (SUI) ili Farida Azizova (AZE), Kyungseon Hwang (KOR); Lua Pineiro Devesa (ESP), Chia Chia Chuang (TPE)

• Iva Radoš, TK Metalac, SF+67kg (25)
1. kolo: Sandra Vanegas (COL) 10:0
2. kolo: Milica Mandić (SRB)
3. kolo: Jade Slavin (GBR) ili Rosanna Simon Alamo (ESP)
4. kolo: Injong Lee (KOR), Donghua Li (CHN) ili Jackie Galloway (USA), Gwladys Epangue (FRA)
finale:   Briseida Acosta (MEX), Maeva Mellier (FRA); Shuyin Zheng (CHN), Reshmie Oogink (NED) ili Maria Espinoza (MEX), Asena Aydin (TUR); Maryna Konieva (UKR), Olga Ivanova (RUS)

23.10.2014

GP Manchester na mobilnim uređajima

23.10.2014

"Martial Arts Systems and Supplies", poznatiji kao "MA RegOnline", predstavlja besplatnu aplikaciju "Grand Prix Taekwondo" za Android (ovdje) i iPhone platforme (ovdje). Pa kažu: "Aplikacija vam približava Grand Prix događanja. Budite informirani o najnovijim zbivanjima. Primajte obavijesti odmah po objavi ždrijeba i drugih vijesti. Upoznajte sve natjecatelje po kategorijama i aktualnom rankingu. Rezultate pratite uživo, tijekom natjecanja, te proučavajte završene mečeve."

22.10.2014

GP Manchester 2014: hrvatska reprezentacija

22.10.2014

SF-49kg/1.   (30) Lucija Zaninović, TK Marjan • nastupa 25.10.
SF-57kg/3.   (31) Ana Zaninović, TK Marjan • nastupa 26.10.
SF-57kg/22. (31) Martina Zubčić, TK Dubrava • nastupa 26.10.
SF-67kg/15. (30) Marina Sumić, TK Metalac • nastupa 24.10.
SF-67kg/21. (30) Petra Matijašević, TK Marjan • nastupa 24.10.
SF+67kg/22. (28) Iva Radoš, TK Metalac • nastupa 24.10.
SM-58kg/26. (29) Stipe Jarloni, TK Div Knin • nastupa 25.10.
SM-68kg/19. (29) Filip Grgić, TK Metalac • nastupa 26.10.

• prijenose svih borbi uživo možete pratiti na stranici WTF-a ili na YouTube

21.10.2014

Manchester je spreman za GP3

21.10.2014

U Manchester polako pristižu sudionici trećeg turnira Grand Prix serije (2014 WTF World Taekwondo Grand Prix Series 3), G-4 natjecanja koje od 24. do 26. listopada ugošćuje Manchester Central Convention Complex, uspješan domaćin premijernog Grand Prix Finala 2013. Iako smo zbrajanjem imena iz službenog izvješća WTF-a (ovdje: pdf) došli do brojke od 238 sudionika (119 seniorki i 119 seniora), WTF u najavi kaže da će ih na trodnevnom turniru nastupiti 237 iz 59 zemalja (ovdje: html). O pravdi će brinuti 50 međunarodnih sudaca.

Maksimalna kvota po nacionalnom savezu su dva borca u pojedinoj kategoriji (za domaćine - tri): u svakoj od četiri muške i četiri ženske kategorije nastupiti mogu najviše 32 imena - 31 najbolje plasirani u olimpijskom rankingu za mjesec kolovoz te jedan dodatni predstavnik domaćina. Domaći sportaši koji nisu u TOP-8 u ždrijebu će biti postavljeni za 9. nositelje, a svi ostali će biti razmješteni sukladno svom rankingu.

Po prvi put na nekom službenom natjecanju WTF-a koristit će se elektronske kacige, a pokrajnji suci i treneri bit će odmaknuti od borilišta, na kojem ostaju dva borca sa glavnim sucem. Bodove za ranking dobit će osam najuspješnijih u svakoj kategoriji (40 bodova za prvo; 24 boda za drugo; 14,40 bodova za dva treća; 8,64 boda za četiri peta mjesta), a osvajače medalja čekaju i standardne novčane nagrade (5.000 za zlato, 3.000 za srebro, 1.000 dolara za broncu).

Među ponajboljim sportašima svijeta ovaj put će biti šest muških i četiri ženske olimpijske pobjednice. Zlatni olimpijci su Turčin Servet Tazegul (SM-68kg/3.), Španjolac Joel Gonzalez (SM-68kg/6.), Argentinac Sebastian Crismanich (SM-80kg/6.), Amerikanac Steven Lopez (SM-80kg/11.), Korejac Dong-min Cha (SM+80kg/2.) i Talijan Carlo Molfetta (SM+80kg/18.). Zlatne olimpijke su Britanka Jade Jones (SF-57kg/2.), Korejka Kyung-seon Hwang (SF-67kg/11.), Srpkinja Milica Mandić (SF+67kg/1.) i Meksikanka Maria Espinoza (SF+67kg/9.). Među prijavama brojnih drugih vrhunskih boraca naći ćete i preostale prvoplasirane iz aktualnog rankinga, koji redom tek čekaju olimpijsku šansu: Španjolka Eva Calvo Gomez (SF-57kg), Francuskinja Haby Niare (SF-67kg), Gabonac Anthony Obame (SM+80kg), Aaron Cook s Otoka Mana (SM-80kg), Korejci Daehoon Lee (SM-68kg) i Taehun Kim (SM-58kg).

Hrvatske boje brane sestre Lucija (SF-49kg/1.) i Ana Zaninović (SF-57kg/3.), Martina Zubčić (SF-57kg/22.), Marina Sumić (SF-67kg/15.), Petra Matijašević (SF-67kg/21.), Iva Radoš (SF+67kg/22.), Stipe Jarloni (SM-58kg/26.) i Filip Grgić (SM-68kg/19.).

21.10.2014

"ETU Coaches Seminar" u Hrvatskoj

21.10.2014

Hotel Panorama, Zagreb, 12/13. 11. 2014.
promotor • Europska taekwondo unija
organizator • Hrvatski taekwondo savez

pozivi • ovdje (pdf) ili ovdje (html)
kotizacija • 200 eura
rok za prijave • 3. 11. 2014.
prijave poslati u ETU na • etuoffice@mail.gr

Molimo sve trenere i voditelje sa licencom HTS-a da se do 3. studenoga prijave za sudjelovanje na "ETU Coach seminaru", koji će se održati u Zagrebu neposredno prije turnira Zagreb-Croatia Open.
• Grupa će biti ograničena na 160 osoba;
• Sva plaćanja valja obaviti u eurima, prije 10. studenoga;
• Potvrde o plaćanju valja poslati na e-mail naveden u pozivu;
• "ETU Coach License" vrijedi dvije godine i bit će obavezna za sve turnire "G" statusa;
• Provjeru licenci na natjecanjima će obavljati ETU;
• Od siječnja 2015. treneri bez licence će na svakom "G" natjecanju platiti globu veću od iznosa kotizacije.

20.10.2014

HOO: nekoliko otvorenih natječaja

20.10.2014

Nagrada HOO-a Matija Ljubek za 2014.
• za životno djelo, pojedincima i udrugama
• natječaj otvoren do 28. 10. 2014. (pdf)
Trofej MOO-a "Sport i umjetnost"
• umjetniku koji je radom promovirao olimpizam i olimpijske vrijedosti;
• natječaj je otvoren do 17. 11. 2014. (pdf)
Maskota Europskih sveučilišnih igara Zagreb/Rijeka 2016.
• natječaj je otvoren do 31. 10. 2014. (html)

19.10.2014

Galeb Belgrade Trophy - Serbia Open (G-1) • finalne borbe

19.10.2014

Beograd, Srbija, 19. listopada 2014

• ekipni pobjednici (seniori)
1. Nacionalni tim Hrvatske (3+1+2)
2. Spanish National Team (2+1+2)
3. Flemish Taekwondo Union (2+0+0)
4. Karelian Team, Russia (1+1+1)
kompletna izvješća dostupna su ovdje

SF-46kg (20) Kyriaki Kouttouki (Cyprus) - Maria Smirnova (Russia) 10:1
SF-49kg (28) Lucija Zaninović (CroNT/Marjan) - Svetlana Igumenova (Russia) 1:0 z.b.
SF-53kg (33) Anastasia Lozhkina (Russia) - Madeline Folgmann (Germany) 8:6
SF-57kg (41) Raheleh Asemani (Belgium NT) - Martina Zubčić (CroNT/Dubrava) 7:5
SF-62kg (30) Marta Calvo Gomez (Spain NT) - Tugce Merve Zinal (Germany) 16:3
SF-67kg (23) Elin Johansson (ETU) - Paige Mcpherson (USA NT) 3:2
SF-73kg (13) Iva Radoš (CroNT/Metalac) - Milica Mandić (Serbia) 3:1
SF+73kg (12) Aleksandra Kowalczuk (Poland NT) - Olesya Bardachenko (Russia) 5:3
SM-54kg (21) Jesus Tortosa Cabrera (Spain NT) - Nidal Abarahou (France NT) 6:5
SM-58kg (29) Damian Villa Valadez (Mexico NT) - Rui Braganca (Portugal) 9:6
SM-63kg (48) Jaouad Achab (Belgium NT) - Vladimir Kim (Russia) 7:5
SM-68kg (40) Arman Irgaliev (Russia) - Daniel Quuesada (Spain NT) 1:0 z.b.
SM-74kg (47) Julio Ferreira (Portugal) - Philipp Belov (Russia) 10:4
SM-80kg (32) Ivan Karajlović (Serbia) - Stojan Rabijac (Serbia) 0:0 wdr
SM-87kg (21) Draško Jovanov (Serbia) - Gleb Babaevskiy (Russia) 7:6
SM+87kg (18) Vedran Golec (CroNT/Jastreb) - Lyle Walker (GB NT) 1:0 z.b.

Brončane medalje iz Hrvatske su osvojili:
• Lovre Brečić (CroNT/Marjan, SM-63kg)
• Mateja Kunović (CroNT/Banija Pandas, SF-49kg)
• Nives Ambruš (Medvedgrad, SF-62kg)
• Franka Anić (Forteca-Korčula, SF-73kg)

19.10.2014

GBT Serbia Open (G-1) • hrvatska reprezentacija

SF-49kg (37) Lucija Zaninović, TK Marjan • 1. mjesto
SF-49kg (28) Mateja Kunović, TK Banija Pandas • 3. mjesto
SF-49kg (28) Kristina Tomić, TK Osvit • 5. mjesto
SF-57kg (41) Martina Zubčić, TK Dubrava • 2. mjesto
SF-57kg (41) Matea Knežević, TK Škorpion
SF-62kg (30) Marija Štetić, TK Dubrava • 5. mjesto
SF-62kg (30) Marina Sumić, TK Metalac
SF-67kg (23) Matea Jelić, TK DIV Knin • 5. mjesto
SF-67kg (23) Petra Matijašević, TK Marjan • 5. mjesto
SF-67kg (23) Rea Budić, TK Dubrava
SF-73kg (13) Iva Radoš, TK Metalac • 1. mjesto
SF+73kg (12) Mia Radoš, TK Metalac • 5. mjesto
SF+73kg (12) Ines Kovač, TK Metalac • 5. mjesto

SM-54kg (21) Marko Maljković, TK Osvit
SM-58kg (29) David Tenjer, TK Pantera
SM-63kg (48) Lovre Brečić, TK Marjan • 3. mjesto
SM-68kg (40) Filip Grgić, TK Metalac
SM-74kg (47) Marko Mutak, TK Casper
SM-74kg (47) Tin Solenički, TK Susedgrad Sokol
SM-80kg (32) Juraj Stinčić, TK Susedgrad Sokol
SM-80kg (32) Luka Horvat, TK Fox
SM-80kg (32) Toni Kanaet, TK Marjan
SM-80kg (32) Dinko Šegedin, TK Forteca
SM-87kg (21) Nikola Bojo, TK Zadar • 5. mjesto
SM-87kg (21) Matija Mlinarić, TK Jastreb
SM+87kg (18) Vedran Golec, TK Jastreb • 1. mjesto

18.10.2014

Juniorsko prvenstvo Hrvatske 2014

18.10.2014

Najuspješniji klubovi:
1. Marjan - 69 bodova
2. Dubrava - 44 boda
3. Osvit - 35 bodova
4. Fox - 30 bodova
5. Jastreb - 24 boda

Kompletno izvješće možete preuzeti ovdje (pdf)

18.10.2014

Juniorsko prvenstvo Hrvatske 2014 • pojedinačni poredak

18.10.2014








• JF-42kg (2)
1. Anđela Ćosić, Marjan
2. Ema Visković, Istra
3. --
3. --
• JF-44kg (4)
1. Andrea Pacadi, Fox
2. Tanja Bosiljevac, Banija Pandas
3. Roberta Ledinski, Radnik
3. Andrea Crnić, Gacka
• JF-46kg (7)
1. Tena Marinović, Metalac
2. Andrea Galetić, Brinje
3. Marta Šimunović, Imotski
3. Lana Rajčević, Fox
• JF-49kg (11)
1. Mara Rezar, Casper
2. Mateja Ćosić, Jastreb
3. Lana Krapec, Fox
3. Ana Rezo, Dubrava
• JF-52kg (11)
1. Bruna Vuletić, Marjan
2. Anamarija Runtić, Marjan
3. Stela Kavelj, Imotski
3. Sara Ćibarić, ZG-Dubrava
• JF-55kg (15)
1. Kristina Beroš, Dubrava
2. Tena Kunović, Banija Pandas
3. Laura Zahirović, Osijek
3. Lucija Mlađenović, Metalac
• JF-59kg (13)
1. Tadea Beršinić, Karlovac
2. Lara Pollak, Dubrava
3. Dorotea Cvetković, Velika Gorica
3. Ivona Lukić, Sajnami
• JF-63kg (12)
1. Sara Rajčević, Fox
2. Antonela Tandara, Dubrava
3. Nives Kerner, Jastreb
3. Tamara Danilović, Velebit
• JF-68kg (6)
1. Doris Pole, Dubrava
2. Viktoria Pavlovski, Marjan
3. Andrea Ćurković, Marjan
3. Sara Bradić, Sajnami
• JF+68kg (5)
1. Melani Adamić Golić, Zaprešić
2. Ajna Džanić, Jastreb
3. Ivana Pačar, Čigra
3. Mirna Stolica, Kocunar
JM-45kg (3)
1. Branimir Franović, Marjan
2. David Marjanović, Sajnami
3. --
3. --
JM-48kg (3)
1. Lucian Jerak, Zadar
2. Romano Mujkanović, MTA
3. Lovro Štefanac, Omega
3. --
JM-51kg (6)
1. Jurica Sever, Dubrava
2. Ivan Domagoj Raič, Jastreb
3. Nikola Anić, Tigar Zagreb
3. Pavao Elez, Marjan
JM-55kg (12)
1. Lovro Mavrlja, Osvit
2. Ivan Jukić, Marjan
3. David Bazjak, Kondor
3. Dorian Vraneša, Osvit
JM-59kg (7)
1. Karlo Herceg, Osvit
2. Marko Gregurić, Jastreb
3. Marko Triva, Marjan
3. Tin Vuletić, Marjan
JM-63kg (15)
1. Vito Blagec, Osvit
2. Ivan Horvat, Karlovac
3. Mate Šaravanja, Rugvica
3. Sven Petreković, Fox
JM-68kg (13)
1. Jakov Svalina, Marjan
2. Josip Jurko, Marjan
3. Andrija Topčić, Fox
3. Ivan Šapina, Rugvica
JM-73kg (10)
1. Lucijan Meštrov, Novi Zagreb
2. Igor Kozina, Karlovac
3. Mario Jukić, Casper
3. Toni Vidović, Kocunar
JM-78kg (7)
1. Mario Zekić, Rugvica
2. Luka Perajica, Kocunar
3. Krešimir Klepo, Feniks-Vukomerec
3. Luka Baković, Galeb
JM+78kg (8)
1. Damjan Žepina, Susedgrad Sokol
2. Matija Stiperski, Plamen
3. Dario Šamec, Zaprešić
3. Mislav Puklek, Dubrava

Starije vijesti...

Kontakt

Trg Krešimira Ćosića 11
10 000 Zagreb, Croatia
hts@taekwondo.hr
Tel: 01/3012-348
Tel/Fax: 01/3091 073

HTS - IBAN broj
HR9423600001101455212