28.08.2015

Kadetsko prvenstvo svijeta • Nagrade i priznanja WTF-a

28.08.2015

Male Most Valuable Player • Gi-yeong Lee (Koreja)
Female Most Valuable Player • Ploylapus Chaiprasit (Tajland)
The best male team coach • Tae-hoon Lee (Koreja)
The best female team coach • Mahru Komrani (Iran)
The Good Fighting Spirit Award • Palestina
Active Participation Award • Indija
The Best Referee Awards • Reza Shojaie Aliabadi (Austrija),
    Anees Ibrahim Al-Atari (Jordan), Jae-sung Moon (Koreja)

28.08.2015

Kadetsko prvenstvo svijeta • Ukupna uspješnost zemalja

28.08.2015









1. Iran • (7+3+2)
2. Koreja • (4+1+2)
3. Rusija • (2+5+2)
4. Tajland • (2+2+2)
5. Njemačka • (2+0+4)
6. Ukrajina • (1+1+2)
7. SAD • (1+1+1)
8. Francuska • (1+0+1)
9.   Turska • (0+1+5)
10. Meksiko • (0+1+3)
11. Španjolska • (0+1+2)
12. Jordan • (0+1+0)
12. Palestina • (0+1+0)
12. Srbija • (0+1+0)
12. Vijetnam • (0+1+0)
16. Kazahstan • (0+0+3)
17. Britanija • (0+0+2)
17. Uzbekistan • (0+0+2)
19. Bjelorusija • (0+0+1)
19. Kolumbija • (0+0+1)
19. Egipat • (0+0+1)
19. Mongolija • (0+0+1)
19. Filipini • (0+0+1)
19. Portoriko • (0+0+1)
19. Rumunjska • (0+0+1)

27.08.2015

Kadetsko prvenstvo svijeta • Najuspješniji timovi kadetkinja

27.08.2015

1. Iran • 83 boda (5+1+1) • u timu 10 kadetkinja
2. Rusija • 48 bodova (1+3+1) • u timu 10 kadetkinja
3. SAD • 37 bodova (1+1+1) • u timu 10 kadetkinja
4. Koreja • 36 bodova (1+0+1) • u timu 10 kadetkinja
5. Turska • 33 boda (0+1+3) • u timu 10 kadetkinja

natjecalo se ukupno 219 kadetkinja iz 59 zemalja
hrvatska reprezentacija nije nastupila

27.08.2015

Kadetsko prvenstvo svijeta • Najuspješniji timovi kadeta

27.08.2015

1. Koreja • 63 boda (3+1+1) • u timu 10 kadeta
2. Iran • 58 bodova (2+2+1) • u timu 10 kadeta
3. Rusija • 47 bodova (1+2+1) • u timu 10 kadeta
4. Njemačka • 38 bodova (2+0+1) • u timu 6 kadeta
5. Tajland • 34 boda (1+1+1) • u timu 7 kadeta

natjecalo se ukupno 230 kadeta iz 59 zemalja
hrvatska reprezentacija nije nastupila

26.08.2015

Kadetsko prvenstvo svijeta • Pojedinačni poredak

26.08.2015








• CF-29kg (16)
1. Fatemeh Ebrahimizadeh, Iran
2. Anima Cherchesova, Russia
3. Mallorie Dellenbach, France
3. Alima Kaidarova, Kazakhstan
• CF-33kg (20)
1. Mahla Momenzadeh, Iran
2. Chutikan Jongkolrattanawattana, Thailand
3. Jordyn Smith, Great Britain
3. Ash Ogan, United States
• CF-37kg (25)
1. Mobina Nejad Katesari, Iran
2. Kiana Chai Chong, United States
3. Supara Jarussangkulku, Thailand
3. Supharada Kisskalt, Germany
• CF-41kg (25)
1. Ploylapus Chaiprasit, Thailand
2. Setareh Chaboki, Iran
3. Viktoriya Sobko, Ukraine
3. Derya Esme, Turkey
• CF-44kg (28)
1. Ye-ji Lee, Korea
2. Raquel Tirado German, Spain
3. Vanessa Beckstein, Germany
3. Liana Musteata, Romania
• CF-47kg (27)
1. Ines Mehnana, France
2. Elizaveta Andriianenko, Russia
3. Ahsen Sengun, Turkey
3. Namuun Boldbaatar, Mongolia
• CF-51kg (24)
1. Mobina Shakeri, Iran
2. Polina Arzhevitina, Russia
3. Ji-yeong Seo, Korea
3. Stefanie Grunauer, Germany
• CF-55kg (23)
1. Zohreh Hasan Nataj, Iran
2. Nadica Božanić, Serbia
3. Kezban Sefahat Bugan, Turkey
3. Aitana Santome Santos, Spain
• CF-59kg (15)
1. Margarita Blizniakova, Russia
2. Huri Korkut, Turkey
3. Isabella Diaz, Puerto Rico
3. Negar Pourjamali, Iran
• CF+59kg (16)
1. Melanie Diaz, United States
2. Aysheh Alsedah, Jordan
3. Nada Elashkar, Egypt
3. Kristina Adebaio, Russia
• CM-33kg (31)
1. Kang-min Kim, Korea
2. Amir Valipour, Iran
3. Jasurbek Zokirov, Uzbekistan
3. Wendil Jay Rama, Philippines
• CM-37kg (31)
1. Ratchapon Senghaphan, Thailand
2. Jorge Fonseca, Mexico
3. Mason Yarrow, Great Britain
3. Chan-yeong Lee, Korea
• CM-41kg (17)
1. Ranye Drebes, Germany
2. Mohammad Yasini, Palestine
3. Andres Moreno, Colombia
3. Artem Sysoev, Russia
• CM–45kg (30)
1. Denis Lantratov, Russia
2. Suparwit Laowpolprateep, Thailand
3. Hamed Asghari Mahiabadi, Iran
3. Spyros Raffael Kostaras, Germany
• CM-49kg (27)
1. Gi-yeong Lee, Korea
2. Dang Quang Pham, Vietnam
3. Artur Kulida, Ukraine
3. Jose Bellido Martin, Spain
• CM-53kg (24)
1. Muhammedcan Goekce, Germany
2. Oleksandr Dziuba, Ukraine
3. Anil Erkin Zeray, Turkey
3. Baldomero Gutierrez Pena, Mexico
• CM-57kg (20)
1. Chang-geun Kim, Korea
2. Erfan Moradi, Iran
3. Taner Bas, Turkey
3. Luis Osorio, Mexico
• CM-61kg (19)
1. Vladyslav Yerko, Ukraine
2. Mikhail Sokolov, Russia
3. Yelaman Baltabayev, Kazakhstan
3. Nuchit Rakyart, Thailand
• CM-65kg (17)
1. Mohammad Khani, Iran
2. Stanislav Melnik, Russia
3. Dulat Sikhymov, Kazakhstan
3. Luis Manuel Flores Avendano, Mexico
• CM+65kg (14)
1. Nima Mehrali, Iran
2. Min-hyeok Kim, Korea
3. Dzmitry Malinouski, Belarus
3. Islomjon Adkhamov, Uzbekistan

22.08.2015

Kadetsko prvenstvo svijeta • Raspored natjecanja

22.08.2015

23. kolovoza • CF-29kg, CF-33kg, CF-51kg
23. kolovoza • CM-65kg, CM+65kg
24. kolovoza • CF-41kg, CF-47kg
24. kolovoza • CM-33kg, CM-37kg, CM-53kg
25. kolovoza • CF-44kg, CF-55kg, CF-59kg
25. kolovoza • CM-41kg, CM-45kg
26. kolovoza • CF-37kg, CF+59kg
26. kolovoza • CM-49kg, CM-57kg, CM-61kg

22.08.2015

Taekwondowon

22.08.2015

Taekwondowon je jedinstveni kompleks posvećen taekwondou i sponzoriran od Zaklade za promicanje taekwondoa (TPF), koju pak sponzorira Ministarstvo kulture, sporta i turizma Koreje. Na 2.314.000 kvadrata glavni objekti su "T1 Arena" s 4570 mjesta, teatar, muzej, restorani, objekti za administraciju te za smještaj i trening 1200 ljudi. Gradnja je počela 2007. i završena 2013., a neke procjene kažu da je koštala oko šesto milijuna dolara. Nakon više odgađanja, svečano otvaranje održano je na Dan taekwondoa, 4. rujna 2014.

21.08.2015

Kadetsko prvenstvo svijeta 2015

21.08.2015

Drugo Kadetsko prvenstvo svijeta ugošćuje Južna Koreja od 23.-26. kolovoza u gradu Muju, u pokrajini Jeollabuk-do, pod sloganom "Vibrant Taekwondo, Dream Tree Taekwondo". Prvenstvo se održava u Taekwondowonu, "meki svjetskog taekwondoa", a nacionalne selekcije mogu nastupiti s kadetima rođenim 2001., 2002. i 2003., koji imaju Poom ili Dan certifikat Kukkiwona, natjecateljsku licencu WTF-a i državljanstvo zemlje za koju se bore. Svaki tim može brojiti najviše 13 dužnosnika i 20 sportaša - jednog po težinskoj kategoriji.

21.08.2015

Kadetsko prvenstvo svijeta 2014

21.08.2015

Prvo Kadetsko prvenstvo svijeta uspješno je ugostio Baku, Azerbajdžan, od 24.-27. srpnja 2014., a nastupilo je 575 sportašica i sportaša iz 63 zemlje. Poneku medalju izborilo je 27, poneko zlato 10 zemalja, a najuspješniji su bili Iran (7+4+1), Koreja (3+0+0) i Turska (2+0+8). Hrvatski tim je brojio pet kadetkinja i tri kadeta te završio na 6. mjestu (1+1+1). Prva kadetska prvakinja svijeta postala nam je Kristina Čerina (TK Marjan), prva doprvakinja je Paola Strašćek (TK Jastreb), a broncu je izborila Ana Taslak (TK Marjan).

21.08.2015

WTF: Počasni 10. Dan za predsjednika MOO-a

21.08.2015

Delegacija Međunarodnog olimpijskog odbora posjetila je Južnu Koreju u sklopu priprema za Zimske olimpijske igre PyeongChang 2018. Tom prigodom obišli su i središnjicu Svjetske taekwondo federacije, gdje su dužnosnici dviju organizacija razgovarali o aktualnostima i budućnosti taekwondo sporta. WTF je dobio priznanje za dosadašnji rad, a predsjednik MOO-a Thomas Bach je dobio zvanje 10. Dan, počast koju su dosad primili samo bivši predsjednici MOO-a Juan Samaranch i Jacques Rogge, te Glavni tajnik UN-a Ban Ki-moon. Više: WTF

Starije vijesti...

Kontakt

Trg Krešimira Ćosića 11
10 000 Zagreb, Croatia
hts@taekwondo.hr
Tel: 01/3012-348
Tel/Fax: 01/3091 073

HTS - IBAN broj
HR9423600001101455212