21.11.2014

3. PRVENSTVO HRVATSKE ZA STUDENTE I STUDENTICE 2015. U TAEKWONDO-u (UniSport Taekwondo) (SPORTSKA BORBA I POOMSAE)

Ovdje možete pronaći poziv za natjecanje.

21.11.2014

XXII Central American & Caribbean Games • WTF G-1

21.11.2014

• najuspješnije ekipe

1. Meksiko     15 (10+1+4)
2. Kuba     9 (3+4+2)
3. Dominikanska Republika   6 (2+2+2)
4. Venezuela     5 (1+2+2)
5. Kolumbija     10 (0+2+8)


• Sve finalne borbe

SF-46kg (7) Ana Olivan (MEX) - Luz Cardenas (COL) 8:1
SF-49kg (10) Itzel Manjarrez (MEX) - Victoria Stambaugh (PUR) 12:3
SF-53kg (8) Diana Lara (MEX) - Yamicel Nunez (CUB) 4:3
SF-57kg (8) Adriana Martinez (VEN) - Yislena Lastre (CUB) 5:3
SF-62kg (7) Anel Felix (MEX) - Yudy Perez (COL) 10:6
SF-67kg (7) Victoria Heredia (MEX) - Deysy Montes de Oca (DOM) 12:5
SF-73kg (9) Maria Espinoza (MEX) - Glenhis Hernandez (CUB) 3:1
SF+73kg (9) Briseida Acosta (MEX) - Lisbeilys Ferran (CUB) 7:5

SM-54kg (11) Cesar Rodríguez (MEX) - Cleiver Olaizola (VEN) 11:1
SM-58kg (11) Luisito Pie (DOM) - Mario Leal (VEN) 15:12
SM-63kg (10) Saul Gutierrez (MEX) - Bernardo Pie (DOM) 10:0
SM-68kg (11) Ruddy E. Mateo (DOM) - Isaac Torres (MEX) 10:8
SM-74kg (10) Jose Cobas (CUB) - Guillermo Rodas (GUA) 12:0
SM-80kg (9) Rene Lizarraga (MEX) - Miguel Ferrera (HON) 3:2
SM-87kg (9) Rafael Alba (CUB) - Craig Brown (JAM) 18:2
SM+87kg (9) Robelis Despaigne (CUB) - Kristopher Moitland (CRC) 18:2

20.11.2014

Commonwealth Taekwondo Championships • WTF G-1

20.11.2014

• Ekipni poredak seniora
1. Engleska     (9+2+12)
2. Kanada     (3+9+7)
3. Cipar     (1+2+2)
4. Nigerija     (1+1+2)
5. Škotska     (1+1+1)
6. Wales     (1+0+0)
7. Australija     (0+1+7)
8. Novi Zeland     (0+0+1)

• Finalne borbe seniora (G-1)

SF-46kg (8) Kyriaki Kouttouki, Cyprus - Yvette Yong, Canada
SF-49kg (11) Charlie Maddock, England - Asia Bailey, Scotland
SF-53kg (13) Charlotte Brown, Canada - Despina Pilavaki, Cyprus
SF-57kg (8) Jade Jones, Wales - Evelyn Gonda, Canada
SF-62kg (11) Rachelle Booth, England - Marlene Harnois, Canada
SF-67kg (7) Melissa Pagnotta, Canada - Kaitlin Blankenau, Canada
SF-73kg (8) Jade Slavin, England - Nathalie Iliesco, Canada
SF+73kg (8) Madeline Power, Canada - Kate McAdam, Australia

SM-54kg (14) Max Cater, England B - Tyler Muscat, Canada
SM-58kg (13) Muhammed Jamilu, Nigeria - Feyi Pearce, England
SM-63kg (20) Jordan Gayle, England - Ioannis Pilavakis, Cyprus
SM-68kg (19) Christian McNeish, England - Martin Stamper, England
SM-74kg (16) Andrew Deer, England - Eloi Paradis Deschenes, Canada
SM-80kg (14) Damon Sansum, Scotland - Cristopher Iliesco, Canada
SM-87kg (9) Lutalo Muhammad, England - Marc-Andre Begeron, Canada
SM+87kg (12) Mahama Cho, England - Chika Chukwumerije, Nigeria

(ne raspolažemo rezultatima pojedinih mečeva, ali kako turnir donosi vrijedne bodove za olimpijski ranking osjećamo potrebu nabrojiti bar finaliste; prvo je navedeno ime pobjednika)

20.11.2014

Thailand Open • WTF G-1

20.11.2014

Još nisu javno obznanjene ždrijebne liste s rezultatima borbi prvog Thailand Opena, a kako su od turnira prošla dva tjedna sumnjamo da će ih ikad objaviti. Obzirom da turnir donosi vrijedne bodove za olimpijski ranking, osjećamo potrebu nabrojiti bar finaliste. Usput podsjećamo kako je Vedran Golec (TK Jastreb) kao jedini hrvatski predstavnik osvojio broncu u karegoriji SM+87kg: nakon četvrtfinalnih 3:1 protiv francuskog reprezentativca Omara El Yazidija, u polufinalu ga je s 3:5 pobijedio Korejac Dongmin Cha.

• Finalne borbe seniora (G-1)

SF-46kg Aghniny Haque, NT Indonesia - Suthida Singurai, Thailand
SF-49kg Wilasinee Khamsribusa, NT Thailand - Wong Shiao-Pei, NT C.Taipei
SF-53kg Thanapa Saelao, NT Thailand - Vipawan Siripornpermsak, Thailand
SF-57kg Lin Jo-Wei, NT Chinese Taipei - Lin Chia-Yen, Chinese Taipei
SF-62kg Wu Pei-Ying, NT Chinese Taipei - Lee Hao-Jung, NT Chinese Taipei
SF-67kg Chen Yann-Yeu, NT Chinese Taipei - Cassandra Haller, Thailand
SF-73kg Sanaz Shahbazi, USA - Ana Carolina de Souza, NT Brazil
SF+73kg Kanjana Sukeewas, Thailand - Benya Jampeerat, Thailand

SM-54kg Ramnarong Sawekwiharee, NT Thailand - Chutchai Pho-On, Thailand
SM-58kg Nutthawee Klompong, NT Thailand - Wang Ping-Shun, NT Chinese Taipei
SM-63kg Nursultan Mamayev, NT Kazakhstan - Ho Chia-Hsin, Chinese Taipei
SM-68kg Jensen Ishida, USA - Yang Tsung-Yeh, NT Chinese Taipei
SM-74kg Peerathep Sila-On, NT Thailand - Hong Minh Cao, NT Vietnam
SM-80kg Jared Anton Reed, USA - Intuch Puisalee, Thailand
SM-87kg Yun Hee Sung, NT Korea - Smaily Duisebay, Kazakhstan
SM+87kg Cha Dong Min, NT Korea - Wasu Thuentang, Thailand

(prvo je navedeno ime pobjednika)

19.11.2014

ETU: suradnja sa korejskim Sveučilištem Woosuk

19.11.2014

Dok smo se mi zabavljali Zagreb-Croatia Openom i nekim novostima koje ćemo uskoro predstaviti na ovim stranicama, predsjednik Europske taekwondo unije Sakis Pragalos je za radnog obilaska Koreje potpisao bilateralni sporazum sa Sveučilištem Woosuk u gradu Jeon Ju.

Dvije organizacije složile su se da će "surađivati na istraživanjima i poboljšavanju obrazovnog okružja skrojenog za razvoj znanstvenog razumijevanja i novih sadržaja taekwondoa." ETU i Sveučilište Woosuk će razmjenjivati spoznaje o taekwondo tehnikama i metodama treninga, te razvijati obrazovni kurikulum i materijale za taekwondo obrazovanje i poduku, a suradnja će obuhvaćati i razmjenu učenika i instruktora. Više: ETU

18.11.2014

20. Zagreb-Croatia Open • sveukupno najuspješniji timovi

18.11.2014









• žene
1. TK Marjan
2. NT Srbija
3. NWTU, Njemačka
4. NT Mađarska
5. TK Dubrava
• muškarci
1. NT Slovenija
2. NT Srbija
3. TK Jastreb
4. NT Njemačka
5. TK Osvit
• sveukupno
1. NT Srbija
2. TK Marjan
3. NT Slovenija
4. NWTU, Njemačka
5. NT Njemačka

18.11.2014

20. Zagreb-Croatia Open • poredak juniora

18.11.2014








JF-42kg (4)
1. Ozlem Guruz, Germany
2. Charleen Cornelius, Germany
3. Irena Đorić, NT Serbia
3. Anastasia Zapantzi, Greece
JF-44kg (4)
1. Andrea Pacadi, Fox/CRO
2. Anđela Ćosić, Marjan/CRO
3. Yael Cohen, Israel
3. Andrea Schnell, Switzerland
JF-46kg (10)
1. Ioanna Andreopoulou, Germany
2. Sinem Kocaarslan, Germany
3. Elvan Balci, Germany
3. Lana Rajčević, Fox/CRO
JF-49kg (23)
1. Suheda Gueler, Germany
2. Alberte Knudsen-Nielsen, Denmark
3. Tijana Bogdanović, NT Serbia
3. Ivana Krivić, Stkwan/CRO
JF-52kg (22)
1. Anamarija Runtić, Marjan/CRO
2. Bruna Vuletić, Marjan/CRO
3. Jasmin Richter, Germany
3. Alessia Korotkova, Italy
JF-55kg (31)
1. Ekaterina Pavlova, Israel
2. Kristina Beroš, Dubrava/CRO
3. Rhonda Nat, NT Germany
3. Marija Badrov, Marjan/CRO
JF-59kg (22)
1. Adriana Simankova, NT Czech
2. Tadea Beršinić, Karlovac/CRO
3. Nina Bisercic, Germany
3. Licia Martignani, NT Italy
JF-63kg (22)
1. Sara Rajčević, Fox/CRO
2. Magdalena Grubić, Karlovac/CRO
3. Ana Đarmati, Banija Pandas/CRO
3. Barbara Maletić, Škorpion/CRO
JF-68kg (8)
1. Rebeka Furedi, NT Hungary
2. Ekaterina Derev, Germany
3. Barbara Kruneš, Lokomotiva/CRO
3. Maša Lemajič, NT Slovenia
JF+68kg (7)
1. Ivana Pačar, Čigra/CRO
2. Leonie Martin, NT Germany
3. Bojana Paunović, NT Serbia
3. Ivana Tasić, NT Serbia
JM-45kg (6)
1. Viktor Haupt, Germany
2. Petar Radev, Bulgaria
3. Beka Kavtaraadze, NT Georgia
3. Branimir Franović, Marjan/CRO
JM-48kg (9)
1. Martijn Willemsen, Belgium
2. Vasilios Katsaros, NT Germany
3. Sebastian Akhlas, Czech
3. Nikolaos Tsivitzis, Greece
JM-51kg (21)
1. Jack Woolley, Ireland
2. Nimrod Krivishkiy, NT Israel
3. Moaz Nabil, Egypt
3. Rida Laachraoui, Belgium
JM-55kg (23)
1. Antonio Flecca, NT Italy
2. Osmanhan Gokce, Germany
3. Efraim Tarnopolski, Israel
3. Dorian Vraneša, Osvit/CRO
JM-59kg (29)
1. Konstandinidis Jordanis, NT Germany
2. Jan Kolić, Osvit/CRO
3. Fredrik Lindstrom, Sweden
3. Mateusz Nowak, Poland
JM-63kg (32)
1. Patrik Divkovič, NT Slovenia
2. Petar Spasenich, Bulgaria
3. Merab Shukakidze, NT Georgia
3. Vito Blagec, Osvit/CRO
JM-68kg (21)
1. Borge Storm, Norway
2. Amin Yahia, Germany
3. Martin Stach, Germany
3. Luka Lozina, STKwan/CRO
JM-73kg (21)
1. Mark Stanič, NT Slovenia
2. Mario Jukić, Casper/CRO
3. Andreas Tausch, Germany
3. Matteo Marjanovic, Italy
JM-78kg (13)
1. Ilir Soulimani, NT Switzerland
2. Luka Perajica, Kocunar/CRO
3. Mario Zekić, Rugvica/CRO
3. Mihail Kanchev, Bulgaria
JM+78kg (9)
1. Matija Stiperski, Plamen/CRO
2. Aleksandar Keselj, Germany
3. Marc Lenkewitz, Germany
3. Ilija Arambašić, Tigar Zagreb/CRO

18.11.2014

20. Zagreb-Croatia Open • najuspješniji juniorski timovi

18.11.2014









• juniorke
1. NWTU, Njemačka
2. TK Marjan
3. TK Fox
4. NT Srbija
5. UNFTKD, Izrael
• juniori
1. NT Slovenija
2. NT Njemačka
3. TK Osvit
4. NT Češka
4. NT Mađarska
• ukupno
1. NWTU, Njemačka
2. TK Marjan
3. NT Slovenija
4. NT Njemačka
5. TK Fox

18.11.2014

20. Zagreb-Croatia Open • poredak kadeta

18.11.2014








CF-29kg (3)
1. Vera Kachowitsch, Germany
2. Martyna Stasik, Poland
3. Jil Grebe, Germany
3. --
CF-33kg (12)
1. Anja Suparda Kisskalt, Germany
2. Sophie Stoiber, Germany
3. Iva Horvatić, Zaprešić/CRO
3. Ayelet Hasachar Koren, Israel
CF-37kg (23)
1. Tatiana Miccoli, Switzerland
2. Jovana Mušicki, NT Serbia
3. Laura Kopcsik, NT Hungary
3. Paula Antunović, Marjan/CRO
CF-41kg (23)
1. Paola Strašćek, Jastreb/CRO
2. Abishad Semberg, NT Israel
3. Dora Runtić, Marjan/CRO
3. Ivona Tsintsarska, Bulgaria
CF-44kg (26)
1. Luca Patakfalvy, NT Hungary
2. Anke Gevers, Belgium
3. Oliwia Krajewska, Poland
3. Sophie Heuschkel, Germany
CF-47kg (22)
1. Taisia Popova, NT Serbia
2. Ana Džanan, DIV Knin/CRO
3. Amela Nicol Imširović, Čigra/CRO
3. Tina Živaljić, Marjan/CRO
CF-51kg (20)
1. Petra Stolbova, NT Czech
2. Klara Rastović, Marjan/CRO
3. Vivien Lorenz, Germany
3. Lorina Faust, Germany
CF-55kg (18)
1. Ana Taslak, Marjan/CRO
2. Nadica Bozanić, NT Serbia
3. Adna Kadrič, NT Slovenia
3. Zuzanna Kaczmarek, Poland
CF-59kg (14)
1. Natalija Čalić, NT Serbia
2. Michelle Kovalenko, Italy
3. Jelena Huljek, Dubrava/CRO
3. Kristyna Drobina, NT Czech
CF+59kg (15)
1. Kristina Čerina, Marjan/CRO
2. Sophia Karamangiolis, Germany
3. Sassi Della, NT France
3. Karla Čikotić, Marjan/CRO
CM-33kg (13)
1. Frederik Emil Olsen, Sweden
2. Yulmaz Kubilay, Germany
3. Christian Pitera, Italy
3. Maik Erdmann, Germany
CM-37kg (15)
1. Kais Bellahcene, France
2. Mateusz Szczesnowski, Poland
3. Bojan Stefanović, NT Serbia
3. Marko Erjavac, Fox/CRO
CM-41kg (26)
1. Itai Oni, NT Israel
2. Daniel Riemer, NT Germany
3. Dimitar Petrov, Bulgaria
3. Jordan Caputo, Germany
CM–45kg (29)
1. Kristian Veselinov, Bulgaria
2. Huseyin Canan Alperen, Germany
3. Nicolai Andresen, Denmark
3. Christian Dell, Germany
CM-49kg (29)
1. Tadej Pirc, NT Slovenia
2. Leon Glasnovic, Sweden
3. Yannick Grebe, Germany
3. Petar Petrov, Bulgaria
CM-53kg (25)
1. Amal Sohail, Belgium
2. Aljaž Dimič, NT Slovenia
3. Marko Lipovac, Jastreb/CRO
3. Bela Berei, NT Hungary
CM-57kg (13)
1. Klemen Heric Sirotka, NT Slovenia
2. Mateo Zorko, Jastreb/CRO
3. Rostam Rezai, Austria
3. Krzysztof Echaust, Poland
CM-61kg (9)
1. Mario Galić, Jastreb/CRO
2. Tibor Sudec, Dubrava/CRO
3. Ertugrul Kutlu, Demnark
3. Adam Kowalski, Poland
CM-65kg (6)
1. Stefan Topić, NT Serbia
2. Stefan Soh, Germany
3. Karlo Jelavić, Lokomotiva/CRO
3. Luka Pandurević, Omega/CRO
CM+65kg (4)
1. Mario Roso, Orion/CRO
2. Dzmitry Malinouski, NT Belarus
3. Stefan Milošević, Pantera/CRO
3. Nik Junčaj, NT Montenegro

18.11.2014

20. Zagreb-Croatia Open • najuspješniji kadetski timovi

18.11.2014









• kadetkinje
1. TK Marjan
2. NT Srbija
3. NT Češka
4. NT Mađarska
5. TK Jastreb
• kadeti
1. NT Slovenija
2. TK Jastreb
3. Ramus (Bugarska)
4. NT Srbija
5. NT Izrael
• ukupno
1. NT Srbija
2. TK Marjan
3. TK Jastreb
4. NT Slovenija
5. Ramus (Bugarska)

Starije vijesti...

Kontakt

Trg Krešimira Ćosića 11
10 000 Zagreb, Croatia
hts@taekwondo.hr
Tel: 01/3012-348
Tel/Fax: 01/3091 073

HTS - IBAN broj
HR9423600001101455212