Program nastupa i treninga seniorske reprezentacije za 2018.
Temeljem zakljuĉka Hrvatskog taekwondo saveza na Upravnom odboru održanom 17.07.2017. seniorska reprezentacija Hrvatske trenirat će u dva centra u Zagrebu i Splitu. U Zagrebu u Dovrani 4 Doma sportova i u Splitu u Olimpijskom centru na Gripama.
Za provedbu trenažnog procesa u Splitu je odgovoran Toni Tomas, a u Zagrebu Dejan Mesarov.
Sportaši će biti rasporeĊeni u dvije grupe za nastupe, a trenirat će zajedno: OLIMPIJSKI KANDIDATI (imati će mogućnost treniranja i u Splitu o trošku HTS-a u periodima kada im to dopuštaju njihove obaveze)
REPREZENTATIVNI KANDIDATI (treniraju samo u centru kojem gravitiraju)
Prelazak iz grupe u grupu je moguć u svakom trenutku.
KALENDAR NATJECANJA OLIMPIJSKIH KANDIDATA:
1. TURKISH OPEN, 10.-14.02.2018., Istanbul, Turska (nastup kroz matične klubove)
2. PRESIDENT CUP (G-2), 25.-29.04.2018., Atena, Grĉka ( nastup kroz matične kliubove)
3. EUROPSKO PRVENSTVO, 10.-13.05.2018., Kazan, Rusija
4. GRAND PRIX – 1, 02.-03.06.2018., Rim Italija
5. GRAND PRIX – 2, 28.-29.07.2018., Moskva, Rusija
6. GRAND PRIX – 3, 22.-23.09.2018., Taipei, Kin. Tajpeh
7. GRAND PRIX – 4, 19.-21.10.2018., Manchester, Velika Britanija
8. CROATIA OPEN – 10.-11.11.2018, Zagreb, Hrvatska
9. GRAND PRIX – FINAL, 15.-16.12.2018., Fujairah, UAE
*** Prednost za nastup na EP 2018. Imaju sportaši koji su na zadnjem Svjetskom prvenstvu u Koreji osvojili medalju i sportaši koji su na zadnjem Europskom prvenstvu u Švicarskoj osvojili medalju i to u kategorijama u kojima su je osvojili.
Sportaši (olimpijski kandidati) u 2018. godini će odraditi 9 natjecanja plus trening kampove i dodatna natjecanja za kojima se pojavi potreba, budući neki od njih neće biti u programu Grand Prix turnira, a neki neće nastupiti na GP finalu.
Trg Krešimira Ćosića 11, 10000 Zagreb
TEL. +385 1 30 12 348, FAX. +385 1 30 91 073
e-mail: hts@taekwondo.hr
www.taekwondo.hr
Sportašima (reprezentativnim kandidatima) dozvoljava se nastup na svim natjecanjima za koje njihov klubski trener smatra da su potrebni za njihov sportski razvoj.
OLIMPIJSKI KANDIDATI:
1. KRISTINA TOMIĆ, TK „OSVIT“ – 49 kg
2. MARIJA ŠTETIĆ, TK „DUBRAVA“ – 57 kg
3. MATEA JELIĆ, TK „MARJAN“ – 67 kg
4. IVA RADOŠ, TK „METALAC“ +67 kg
5. LOVRE BREĈIĆ, TK „MARJAN“ – 68 kg
6. DENI ANDRUN RAZIĆ, TK „OSVIT“ – 68 kg
7. LUKA HORVAT, TK „JASTREB“ – 80 kg
8. TONI KANAET, TK „MARJAN“ – 80 kg
9. VEDRAN GOLEC, TK „JASTREB“ +80 kg
REPREZENTATIVNI KANDIDATI:
1. STELA KAVELJ, TK „IMOTSKI“ – 53 kg
2. TANJA RASTOVIĆ, TK „MARJAN“ – 53 kg
3. BRUNA VULETIĆ, TK „MARJAN“ – 57 kg
4. MARTINA ZUBĈIĆ, TK „DUBRAVA“ – 57 kg
5. IVANA BABIĆ, TK „MARJAN“ – 62 kg
6. KRISTINA BEROŠ, TK „DUBRAVA“ – 62 kg
7. DORIS POLE, TK „DUBRAVA“ – 67 kg
8. MELANI ADAMIĆ – GOLIĆ, TK „ZAPREŠIĆ“ +73 kg
9. MARKO MALJKOVIĆ, TK „OSVIT“ – 58 kg
10.MARKO MUTAK, TK „CASPER“ – 68 kg
11.IVAN ŠAPINA, TK „RUGVICA“ – 87 kg
12.HRVOJE ŠEP, TK „JASTREB“ – 87 kg
13.DINKO ŠEGEDIN, TK „FORTECA“ – 87 kg
14. IVAN RADOŠ, TK „METALAC“ +87 kg
S poštovanjem,
Trener seniorske reprezentacije
Toni Tomas